Ke stanovení diagnózy ABKM u vašeho dítěte lékař navrhne provedení některých vyšetření.

Diagnostický proces může trvat několik dní, ale i měsíců, a obnášet i několik návštěv u lékaře. Může to být únavné a nepříjemné, ale absolvování celého procesu a objasnění obtíží usnadní život vašemu miminku i vám. Konečně budete moci udělat změny, které pozitivně ovlivní stav vašeho dítěte.

Vyšetření k potvrzení alergie

K potvrzení diagnózy ABKM u vašeho miminka mají lékaři k dispozici několik testů. Pravděpodobně budete požádáni o vyřazení mléčné bílkoviny z jídelníčku a o poté o její opětovné zařazení.1

V případě podezření na IgE zprostředkovanou alergii na bílkovinu kravského mléka (při níž se příznaky projevují bezprostředně pro konzumaci mléčné bílkoviny), lékař pravděpodobně doporučí vyšetření krve a tzv. prick test (kožní test na alergii).

Přečtěte si více o různých typech ABKM a zjistěte rozdíl mezi IgE zprostředkovanou a non-IgE alergií.

Nyní, když byla diagnóza ABKM u vašeho miminka potvrzena, už víte, co stojí za jeho obtížemi a můžete přijmout opatření, aby se cítilo lépe. V sekci Život s alergií na bílkovinu kravského mléka naleznete více informací o tom, jak zvládat ABKM a přitom si užívat rodinného života naplno.

 
Reference:
 
  1. Venter C et al. Clin Trans Allergy 2013;3:23