Se zaváděním příkrmů děti postupně přestávají pít mateřské mléko/kojeneckou výživu. U dětí s ABKM, které nesmějí jíst mléčné výrobky, to může znamenat riziko, že nedostanou všechny živiny, které potřebují. Proto je u dětí s ABKM dobré pokračovat v kojení co nejdéle anebo zařadit do jídelníčku Nutramigen (tak, jak vám doporučí lékař). Tím zajistíte dítěti všechny potřebné živiny.

Nutramigen respektuje věk dítěte

Nutramigen 1 LGG® je nutričně kompletní a může být používán jako jediný zdroj výživy u kojenců od narození do 6 měsíců. Po poradě s lékařem pak můžete přejít na pokračovací výživu Nutramigen 2 LGG®, která je vhodná pro děti od 6 měsíců jakou součást smíšené stravy.

Nutramigen PURAMINO je nutričně kompletní a může být používán jako jediný zdroj výživy u kojenců od narození do 6 měsíců. Pokud vám lékař nedoporučí jiný postup, miminka, která na Nutramigenu PURAMINU dobře prospívají, nemusejí s věkem formule měnit. Tuto aminokyselinovou formuli můžete podávat od 6 měsíců jakou součást smíšené stravy.

Přidávání Nutramigenu do příkrmů

Po zavedení příkrmů miminka začnou přirozeně pít méně mateřského mléka nebo kojenecké formule. Během přechodu na pevnou stravu Nutramigen LGG® jako součást smíšené stravy zajistí každodenní potřebu živin. Používejte jej přesně podle doporučení svého lékaře. 

Při vaření přidávejte Nutramigen do jídel co nejpozději – abyste uchovali co nejvíce živin, které se varem ničí. Prášek můžete přidat také do hotového pokrmu. Nutramigen LGG® můžete přidávat i do teplých jídel, kdy děti budou mít prospěch z obsažených živin. Ovšem abyste plně využili i účinky LGG®, je třeba podávat Nutramigen LGG® běžně v lahvičce nebo jako součást studených jídel.

V mnoha receptech můžete jednoduše mléko nahradit Nutramigenem. Některé z nich a navíc také spoustu užitečných rad najdete v našem Příručce pro rodiče dětí s ABKM: Od diagnózy po přechod na pevnou stravu a dále…

Můžete také navštívit sekci Recepty pro malé alergiky, kde najdete mnoho tipů na bezmléčné snídaně, obědy, večeře i svačinky.