Lékař předepsal vašemu miminku Nutramigen LGG®, protože trpí alergií na bílkovinu kravského mléka. Zde se můžete o přípravku dozvědět všechny důležité informace.

Nutramigen LGG® je extenzivně hydrolyzovaná výživa na bázi kaseinu určená pro dietní výživu u dětí s lehkou až středně těžkou alergií na bílkovinu kravského mléka. Je hypoalergenní, což znamená, že u většiny dětí s ABKM nevyvolává alergickou reakci. Nutramigen LGG® je potravina pro zvláštní lékařské účely a měl by být používán výhradně pod dohledem lékařem.

Nutramigen LGG® je jedinou hypoalergenní výživou s obsahem probiotických bakterií kmene Lactobacillus rhamonsus GG (patentovaný název LGG®), který patří mezi nejlépe vědecky zdokumentovaná probiotika. Tato kombinace se osvědčila zejména jako výživa při alergii na bílkovinu kravského mléka. Děti, které dostávaly Nutramigen LGG®, se mohly vrátit k běžnému jídelníčku dříve než děti, které dostávaly Nutramigen bez LGG®.

Podle věku dítěte lze vybírat ze dvou přípravků:

  • Nutramigen 1 LGG® je nutričně kompletní a může být používán jako jediný zdroj výživy od narození do 6 měsíců
  • Nutramigen 2 LGG® je určen pro děti od 6 měsíců jako součást smíšené stravy

Vedoucí světová značka

Nutramigen LGG® vyráběný společností Mead Johnson Nutrition je vedoucí světovou značkou v oblasti výživy pro děti trpící alergií na bílkovinu kravského mléka. Nutramigen byl první dětskou výživou na světe vyvinutou právě pro děti s touto diagnózou. Přečtěte se více o naší historii.

 

Prohlášení MJN založeno částečně na průzkumu trhu s názvem Infant & Children’s Nutrition Milk Formula within Specialty Formulas — CMA. Průzkum provedla společnost Nielsen ve 23 zemích, probíhal 12 měsíců do prosince 2015. © 2016 The Nielsen