Někdy trvá poměrně dlouho, než se přijde na to, proč se vaše miminko necítí dobře. Nyní, když už víte, že za jeho obtížemi stojí alergie na bílkovinu kravského mléka, je jasné, že chcete, aby se cítilo dobře co nejdříve. Jakmile vyřadíte bílkovinu kravského mléka z jídelníčku (buď vaší bezmléčnou dietou, pokud kojíte, anebo nasazením hypoalergenní výživy, kterou vám doporučil váš lékař), začnou příznaky odeznívat a celkový stav vašeho miminka se zklidní. Doba potřebná k úplnému vymizení příznaků závisí na závažnosti a četnosti příznaků. Většina by měla odeznít v průběhu 2-4 týdnů.

Prvních pozitivních změn si už ale povšimnete za několik dní po nasazení hypoalergenní výživy, kterou vám doporučil lékař. Možná pro vaše miminko zvolil extenzivně hydrolyzovanou výživu, jako je Nutramigen LGG®. Nutramigen LGG® byste měli podávat tak dlouho, jak vám doporučí lékař, který bude pravidelně testovat, zda vaše miminko stále alergií trpí. Bylo prověřeno, že Nutramigen LGG® výrazně přispívá ke zvládnutí ABKM a pomáhá dětem vrátit se k běžné stravě dříve než Nutramigen bez obsahu LGG®. Přečtěte si více o přípravku Nutramigen LGG®.

Co když se příznaky u mého miminka nelepší?

Pokud jste nasadili extenzivně hydrolyzovanou výživu, a příznaky vašeho miminka se přesto nelepší, může vám lékař (v případě, že je i nadále přesvědčen o ABKM) doporučit a předepsat výživu na bázi aminokyselin. Výživy na bázi aminokyselin, jako je Nutramigen PURAMINO, jsou zcela bez obsahu bílkoviny kravského mléka a jsou určeny pro děti se těžkou alergií na bílkovinu kravského mléka a mnohočetnými potravinovými alergiemi. Přečtěte si více o přípravku Nutramigen PURAMINO.

Pokud vaše miminko dostává výživu na bázi aminokyselin a příznaky se stále nelepší, je pravděpodobné, že se u něj nejedná o alergii na bílkovinu kravského mléka. Váš lékař dítě vyšetří na jiné příčiny obtíží.

Můžeme se vrátit k běžnému kojeneckému mléku, když už se moje miminko cítí lépe?

Vaše miminko se cítí lépe především proto, že mu podáváte hypoalergenní výživu, která je speciálně vyvinuta k úspěšnému zvládání ABKM. Pokud se vrátíte k běžné stavě příliš brzy, je bohužel pravděpodobné, že se příznaky objeví znovu.

V případě, že máte jakékoliv pochybnosti o stavu svého dítěte, obraťte se na lékaře.